Zimowe opony

Wszystko o naszych złomach :)

Zimowe opony

Postprzez lioon » Wto, 25 Grudzień 2012, 11:34

Czy istnieje coś takiego do rowerów jak zimowe ogumienie? Jeśli tak to jakie opony polecacie, czym się sugerować w doborze opon aby jazda w trudnych warunkach nie była problemowa?
Dodam jeszcze, że mój rower to MTB, a jeżdżę ostatnio głownie po mieście.
Awatar użytkownika
lioon
Niebieska kamizelka

Miejscowość: Łodź - Polesie/Politechniczna

Re: Zimowe opony

Postprzez Elegant » Wto, 25 Grudzień 2012, 13:07

Jasne, że istnieją... robi je np. Schwalbe czy Nokian, możesz poczytać o nich tutaj: http://www.peterwhitecycles.com/studdedtires.asp
Ja przetestowałem Schwalbe Marathon Winter. Na różnych nawierzchniach radzą sobie różnie - np. są zajebiste na gołoledzi / płaskim lodzie, ale przy koleinach już wysiadają [chociaż i tak są lepsze niż zwykłe slicki]. Nie pomagają też w kopnym śniegu - tu lepsze byłyby terenówki Ice Spiker http://www.rowerystylowe.pl/schwalbe-sp ... -5363.html i chyba takie byłyby lepsze na polskie miasto, gdzie jakość odśnieżenia ddr pozostawia wiele do życzenia ;)
Ciuchy rowerowe? Po prostu otwórz szafę. Jest ich pełna!

mój blog | gorąco polecam: ŁCC | CPH CC | Bakfiets en Meer | Sheldon
Awatar użytkownika
Elegant
Niebieska kamizelka

Miejscowość: Łódź, JO91QT

Postprzez mactrac » Śro, 26 Grudzień 2012, 23:26

Na pewno robi takie Schwalbe (myślę o zimowych oponach z kolcami)...tylko nie widzę sensu stosowania tego typu opon bo pamiętam wyniki testu (w jednej z rowerowych gazet) i kiepsko wypadły takie opony: na śniegu lepiej niż zwykłe a na lodzie dokładnie tak samo jak zwykłe, ostatnio też usłyszałem że znajomy znajomego :D kupił i się zawiódł...no a na dodatek cena to ponad 100 za sztukę. Jako zimówki proponuję raczej zastosować zwykłe opony tyle że z mocno terenowym bieżnikiem i pompować jak na piach (czyli na minimalne dopuszczalne ciśnienie), sam tak robię od wielu lat i to z powodzeniem.
Słyszałem tez że chłopaki sobie kolcują zwykłe opony - czyli wkręcają w nie(konkretnie w klocki bieżnika pod bokach) albo wkręty albo śruby - też jest to skuteczne ale trzeba pamiętać żeby nie przesadzić bo na asfalcie może się ślizgać taka źle zakolcowana opona. To rozwiązanie raczej do szaleństw poza drogami :D
Pozdrawiam
Maciej mactrac
szosowy Romet Sport / Shimano Sora
terenowy Unibike Flite z RockShock Reba
Awatar użytkownika
mactrac
Niebieska kamizelka

Miejscowość: Łódź

Postprzez lioon » Czw, 27 Grudzień 2012, 04:49

mactrac napisał(a):To rozwiązanie raczej do szaleństw poza drogami :D
No właśnie, ja ostatnio jeżdżę po drogach, nie mam czasu na szaleństwa...
Awatar użytkownika
lioon
Niebieska kamizelka

Miejscowość: Łodź - Polesie/Politechniczna

Postprzez hanifnoor » Pią, 19 Grudzień 2014, 13:38

just do not see the point of using this type of tires because I remember the test results (in one of the cycling magazines) and fared poorly such tires in the snow better than ordinary ice and carefully as normal, I heard recently that a friend of a friend : Dhad bought and a failed ... well and on top of the price is more than 100 per unit. As winter tires rather suggest to use ordinary tires so that the off-road tread firmly and pump for sand (ie the minimum allowable pressure), so I do the same for many years and it successfully.
I heard also that the guys wearing kolcują ordinary tires - which did not cheat in (specifically in the sides of the tread blocks) or screws or bolts - is it effective but you have to remember not to overdo it because the asphalt can slide the tire zakolcowana wrong.

We provide guarantee to pass E10-001 - certkiller with online exam training 74-409 - braindumps - exam and Nova Southeastern University you can also get coloradotech.edu along with pba for your guaranteed success.
hanifnoor

Postprzez Armagedon » Pon, 16 Luty 2015, 00:59

Jakie zimówki polecacie?
Armagedon

Wróć do Sprzętownia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość