29.07.2011

Relacje, foteczki, filmiki...

29.07.2011

Postprzez ffff » Pią, 29 Lipiec 2011, 21:25

Dzisiaj miał miejsce bardzo przykry incydent - jednego z niebieskich na skrzyżowaniu wschodniej i włókienniczej zaatakował dres. Tworzę ten wątek między innymi w celu zebrania świadków - nie dajmy sobie dresom wejść na głowę. Sprawa trafiła na policję i sprawca prawdopodobnie skończy w odosobnieniu.
ffff

Re: 29.07.2011

Postprzez Eirin » Pią, 29 Lipiec 2011, 21:59

hmm... chodzi o tych dwóch chłopaszków na skuterku którzy chcieli wjechać w kolumnę i się przepychali z jednym niebieskim który zagradzał im drogę ?? Czy to nie o nich chodzi ???
Ewelina :)
Awatar użytkownika
Eirin

Miejscowość: Łódź Bałuty

Postprzez Xter » Pią, 29 Lipiec 2011, 22:07

Masa świetna,atmosfera oprócz kilku nieprzyjemnych incydentów niesamowita. Mamy nowy rekord. Ile nas było właściwie? Spore problemy z pieszymi ,niektórzy bardzo sobie życzą aby ich rowerzyści rozjechali. Niektórym nawet straż miejska niepasowało. Ale takimi osobami niewarto się przejmować,choć zdarzają się sytuacje które robią się niebezpieczne. Pozdrowienia dla koleżanki z Nocnego Przejazdu,do następmego nocnego przejazdu i oczywiście do następnej masy.
Xter

Postprzez Krzychu92 » Pią, 29 Lipiec 2011, 22:11

Dziś było mnóstwo agresywnych pieszych, którzy wprost spychali nas z przejść które obstawialiśmy i chcieli wchodzić pod kolumnę. Na ogrodowej doszło do uszkodzenia przedniego oświetlenia roweru jednego z niebieskich oczywiście przez pana któremu bardzo spieszyło się na drugą stronę.
Ogólnie masa na duży + oprócz pieszych.
Krzychu92
Niebieska kamizelka

Postprzez ffff » Pią, 29 Lipiec 2011, 22:12

Tak, dokładnie o nich, a w zasadzie o kierującego. Jeśli ktoś widział, co zrobił, to może warto, aby się tu odezwał. Nie chcę tu opisywać wydarzenia, żeby nie było, że coś sugeruję.
ffff

Postprzez Krzychu92 » Pią, 29 Lipiec 2011, 22:15

Ja akurat widziałem tylko tyle że w pewnym momencie kolumna się zatrzymała ( obstawiałem Wschodnia / Jaracza ) a potem grupkę masowiczów straż miejską, ratowników PCK stojących przy jednym z niebieskich.
Ostatnio edytowany przez Krzychu92, Pią, 29 Lipiec 2011, 22:21, edytowano w sumie 1 raz
Krzychu92
Niebieska kamizelka

Postprzez Eirin » Pią, 29 Lipiec 2011, 22:15

Ja widziałam Tylko jak próbowali na niego najechać tym skuterem i jak bluźnili na niego i grozili mu że zaraz "oberwie" ( tak trochę ładniej to ujmę niż oni), ale samego zdarzenia jak go uderzyli ( bo go uderzyli tak? ) to nie widziałam..
Awatar użytkownika
Eirin

Postprzez Lady_P » Pią, 29 Lipiec 2011, 22:15

Ja i mój mąż+przyjaciółka jesteśmy świadkami naocznymi! Jakbyśmy byli potrzebni, to chętnie pomożemy! Zaczekaliśmy chwilkę na miejscu i wiemy jak wszystko wyglądało. Zdziwiona jestem natomiast uczestnikami masy, którzy mówili cyt. "dajcie spokój przecież On (napastnik) ma jeszcze połowę wakacji przed sobą! :)" i do tego głupio się śmiali. Jeśli my nie będziemy reagować, to kto???
Lady_P

Postprzez Kubczak94 » Pią, 29 Lipiec 2011, 22:32

Witam

Jako że jestem z zabezpieczenia i jadę na końcu Masy zauważyłem pewną prawidłowość (a to nie moja pierwsza Masa ;) ). Kiedy Policja/Straż radiowozem zabezpieczają skrzyżowania... jest w miarę spokojnie i bez żadnych spinek, lecz gdy nasi dzielni Niebiescy dbają o nasze bezpieczeństwo( mówię serio i bez ironii ), zaczyna się cyrk, niestety, na ulicach jest pełno prostaków i chamów wśród pieszych jak i kierowców, nie mówiąc już o "rycerzach ortalionu" z Bałut. Wg mnie powinno być więcej radiowozów (np Policja na motorze) i więcej służb na końcu (Niebiescy/Policja) gdyż tam dzieją się rzeczy niebezpieczne... nie dość że nasz peleton zostaje rozrzucony przez co zajmujemy więcej miejsca, to w dodatku zawsze znajdzie się jakiś "kozak" który powie NIE i wejdzie/wjedzie w kolumnę, robi się zamieszanie, w dodatku te dresy :/ Rozumiem jaką ciężką prace wykonują organizatorzy i służby, chwała Wam za to, szanujemy to, odwalacie kawał dobrej roboty lecz uważam że przydałaby Wam się większa liczba osób lub poprosić naszą Policje o jeszcze większe wsparcie, wiem że to może być trudne, szczególnie że w przeszłości dochodziło do "potyczek Policja-Masa" (Styczeń), ale warto spróbować ;) Uczymy się w końcu na błędach, Masa powinna być bezpieczna, wtedy przyniesie nam to większą frekwencje
Kubczak94

Postprzez kedar94 » Pią, 29 Lipiec 2011, 23:09

ffff napisał(a):Dzisiaj miał miejsce bardzo przykry incydent - jednego z niebieskich na skrzyżowaniu wschodniej i włókienniczej zaatakował dres. Tworzę ten wątek między innymi w celu zebrania świadków - nie dajmy sobie dresom wejść na głowę. Sprawa trafiła na policję i sprawca prawdopodobnie skończy w odosobnieniu.

Co się stało dalej z tym skuterzystą? Czy na miejscu zajęła się nimi straż miejska/policja?
Awatar użytkownika
kedar94

Miejscowość: Łódź Rokicie, Grupa Wesołych Rowerzystów

Postprzez Freywest » Pią, 29 Lipiec 2011, 23:36

masa na duzy plus dzuo osob trasa bardzo ciekawa ;)

Niebiescy starali sie jak mogli lecz faktycznie na niektorych odcinkach panowala samowolka ( jazda po calej szerokosci jezdni niewazne czy dwukierunkowa czy jedno ) sporo pieszych ktorzy na chama pakowali sie przez jezdnie . incydentu na wlokienniczej niestety nie widzialem (ale kazdy wie jaka to ambitna okolica...)
troche zirytowala mnie taksowka mianowicie czerwone Mitsubishi na Piotrkowskich Numerach ktore po prostu wjechalo w kolumne na limanowskiego pomiedzy zgierska a zachodnia na szczescie zatrzymane przez jednego z masowiczow oczywiscie bez klotni sie nie obylo..

pomysl z dzwonkami fantastyczny jednak rynek manufaktury na mase jest troche za ciasny :D

no i najwazniejsze bylo nas duzo :D rekord pobity ;)
Freywest

Miejscowość: Łódź

Postprzez marciano » Pią, 29 Lipiec 2011, 23:53

kedar94 napisał(a):
ffff napisał(a):Dzisiaj miał miejsce bardzo przykry incydent - jednego z niebieskich na skrzyżowaniu wschodniej i włókienniczej zaatakował dres. Tworzę ten wątek między innymi w celu zebrania świadków - nie dajmy sobie dresom wejść na głowę. Sprawa trafiła na policję i sprawca prawdopodobnie skończy w odosobnieniu.

Co się stało dalej z tym skuterzystą? Czy na miejscu zajęła się nimi straż miejska/policja?

Witam byłem przy tym, jak i blokowałem przez chwile skuterzystę.
Z tego co wiem zajeła sie nim Straż Miejska jadąca na końcu kolumny, gdy oni zaczęli interwencje pojechałem dalej.

Chciał się wepchnąć w kolumnę, zachowywał agresywnie, groził niebieskiemu i chciał się siłą wcisnąć przepychając sie skuterem. Bo chwili został zablokowany przeze mnie i kilka osób z kolumny która to się zatrzymała. Niestety z tego incydentu niebieski wyszedł z uszkodzeniem wargi.

Strasznie dużo agresywnych kierowców i pieszych :/ no i mało krzykaczy...chciałem sobie pokrzyczeć jednak nie było nikogo kto by inicjował hasła :/
Awatar użytkownika
marciano

Miejscowość: łódź/Teofilów

Postprzez Eirin » Sob, 30 Lipiec 2011, 00:05

jak to nie było??? A moje gardło to samo się zdarło :P ?? Cała drogę krzyczałam w grupie kilkunastu osób jak najęta !!!! I bardziej zmęczyłam się i rozgrzałam samym krzyczeniem niż jazdą :mrgreen:
Awatar użytkownika
Eirin

Postprzez zatorek » Sob, 30 Lipiec 2011, 00:13

Masa pod względem ilości uczestników - jak najbardziej O.K.
Okiem niebieskiego, jedna z najniebezpieczniejszych mas.
Zaczęło się od skrzyżowania przy Włokienniczej gdzie doszlo do pobicia ( uderzenia) Niebieskiego.
Potem było skrzyżowanie Północna - Wschodnia, gdzie w pewnym momencie pieszy wszedł na skrzyżowanie i zachęcał kierowców do ruszenia w kolumnę, tam też o mało nie doszło do potrącenia jednej osoby z obstawy. Później byli piesi, a raczej pieszy który postanowił rzucić sobie kamieniem w moim kierunku.
Poza tym kierowca który leciał z łapami przy Źródłowej.
Co do masowiczów, My Niebiescy często nadstawiamy swoi bezpieczeństwem, aby zapewnić jej Wam.
Dla tego przestańcie się nabijać z naszych poleceń ( a ma to miejsce co raz częściej ), przestańcie traktować to co robimy jako dobrą zabawę.
Przypominam iż Niebiescy mogą osobę nie stosującą się do poleceń, wykluczyć z kolumny, gdyż nie wydajemy ich tak po prostu z czapy, mają one jakiś cel. Jaki? ? ? Zapewnienie bezpieczeństwa Wam a jednocześnie Nam.
Niebieskich jest nadal za mało, dlatego zachęcam do zostania nimi. To proste, wystarczy napisać priva do Karotki tutaj na forum, bądź pojawić się na próbnym przejeździe.
Dziękuję wszystkim krzyczącym nasze wspaniałe hasła.
A tak na koniec, raz zapraszam na Nocny Przejazd, więcej info:http://forum.masakrytyczna.org/viewtopic.php?f=8&t=1284
Pozdrower! ! !
zatorek
Niebieska kamizelka

Postprzez czytacz » Sob, 30 Lipiec 2011, 00:32

Szczerze mówiąc trochę się nie dziwię wkurzeniu ludzi dokoła. Manifestacja manifestacją, ale były momenty, w których rozciągaliśmy się do granic możliwości. Poczekanie na przejazd kupy rowerzystów jadących razem to jedno, ale było sporo momentów w których rowery jechały w odstępach kilkunastu metrów od siebie, pojedynczo, w parach itd.

Nie jestem stałym bywalcem masowym, ale kilka lat temu trzymano się zasady, że jak kolumna się za bardzo rozciąga to czoło hamuje i czeka na resztę. Dzięki temu wszyscy jadą kupą, która sprawniej przemierza miasto i jest mniej uciążliwa dla innych. Co do pieszych, przy takim rozciągnięciu powinniśmy ich chyba jednak czasem przepuszczać.

No i nagłośnienie - masakra. Przy tylu ludziach i dzwoniących dzwonkach absolutnie nic nie da się zrozumieć z odległości większej jak 10 metrów. Niebieskim też by się szczekaczki przydały. Może dałoby się wypożyczyć skądś takie?

Uwag mam jeszcze kilka, ale te tak na gorąco i odnosząc się do poprzednich postów.

Pozdrawiam wszystkich masowiczów i bardzo dziękuję organizatorom za masę ;) roboty jaką włożyli w akcję.

PS - żeby nie było, jestem zdecydowanie ZA masami :) i zdaję sobie sprawę, że to jest mały horror logistyczny. Uwagami dzielę się w dobrej wierze z nadzieją na usprawnienie przyszłych mas. :)
czytacz

Następna

Wróć do Relacje z przebiegu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość