Masa lutowa 24.02.2012

Relacje, foteczki, filmiki...

Masa lutowa 24.02.2012

Postprzez kasia na dwoch kolkach » Pią, 24 Luty 2012, 21:25

Zapraszam do dzielenia się wrażeniami z lutowej, cieeeeepłej Masy!
Awatar użytkownika
kasia na dwoch kolkach
Organizator

Miejscowość: Łódź

Re: Masa lutowa 24.02.2012

Postprzez kdk » Pią, 24 Luty 2012, 21:28

Ciepło, miło i spokojnie. Dużo dziur i ładna szprychówka.
Jacek Żytkiewicz, kawaler lat 31, niekarany
Awatar użytkownika
kdk

Miejscowość: Stare Polesie

Postprzez Schwarz » Pią, 24 Luty 2012, 21:43

Było super. Dopisała pogoda i super szprychówa z nr 10... Dla mnie za szybko się skończyła
Awatar użytkownika
Schwarz

Postprzez Depeche » Pią, 24 Luty 2012, 22:45

A kto przewidział, że będzie taki upał... Rzeczywiście można było jeszcze pojeździć, ja sobie jeszcze rundkę po Masie zrobiłem. Zadowolony jestem bardzo, bo moje rewiry, pod moim blokiem jechaliśmy, ale to był akurat odcinek najbardziej podziurawiony :/ Z obserwacji problemów to zaistniała przepychanka między którymś z blue-kolegów a burakiem na rogu Piotrkowskiej i Zamenhofa, znów przystanąłem, bo myślę, że wsparcie jest ważne w takiej sytuacji, no ale wiem, że prikaz jest "jechać dalej i nie zatrzymywać się".
Jakby kibice szli kolumną, to cwaniaczek by się w bramę schował, a jak widzi, że kulturalni ludzie na rowerach jadą, to kozaczy. Takie zachowanie najbardziej mnie wpieprza.
Awatar użytkownika
Depeche

Miejscowość: Vive diu vitamque tuam perpende, viator

Postprzez Nunek » Pią, 24 Luty 2012, 22:47

Kolejna udana i przyjemna masa :)
Pogoda dopisała jak najbardziej, chociaż w drodze powrotnej zaczeło coś padać. Ciepło i przyjemnie.
Po za tym, tak jakoś szybko coś skończyła się masa..
Do zobaczenia na następnej :)
Image
Nunek

Miejscowość: Łódź - Chojny

Postprzez sq7obj » Pią, 24 Luty 2012, 22:58

Depeche napisał(a):przystanąłem, bo myślę, że wsparcie jest ważne w takiej sytuacji, no ale wiem, że prikaz jest "jechać dalej i nie zatrzymywać się". .

Jak najbardziej jest ważne, i wielkie dzięki Ci za to. Chcemy tylko uniknąć sytuacji, gdy zatrzyma się jedna osoba, z nią dwójka kolejnych, i po chwili stoi ich połowa pasa ;) Za pomoc będziemy bardzo wdzięczni, szczególnie w letnie miesiące, gdy niebieskich będzie niewiele więcej, a masowiczów... No, liczę że tak z 1000 to się ze dwa-trzy razy chociaż w tym roku zdarzy ;) Teraz jeszcze nie ma problemu, bo niebieskich jest tyle że poza skrzyżowaniami jesteśmy w stanie obstawić większość przejść dla pieszych.

Generalnie było całkiem przyjemnie ;) Myślałem że ze względu na ilość wody na ulicach będzie nas mniej niż w styczniu, ale jak widać woda przeszkadza mniej niż -12 stopni.
Pozdrawiam,
Maciek sq7obj
sq7obj
Niebieska kamizelka

Postprzez yoshio » Pią, 24 Luty 2012, 23:12

No, fajnie fajnie :) Zrobiliśmy jakieś 19km (czy to możliwe? tak mi pokazał licznik), nawet na zjazdach pod wiaduktami było spokojnie, bez rozpędzania się i nagłego hamowania. Temp. ok. +10*C, na masę dojechałem spocony, tempo było wolne, to się wychłodziłem, a wracając do domu znowu zgrzałem ;) Dobrze, że prognozy się nie sprawdziły i nie padało zbyt mocno. Podziwiam Niebieskich, że najpierw pędzą do kolejnych skrzyżowań, a potem stoją blokując ruch i marzną... Ech, i buraki na przejściach, chcący koniecznie przedostać się na drugą stronę ulicy... Jakby nie mogli poczekać trzech minut, przejazd na pewno dłużej nie trwa. Kierowcy spoko, miałem wrażenie, że na Żeromskiego jeden nawet nas pozdrawiał, trąbiąc krótko :)
178 osób, znowu pokonaliśmy stolicę!
Zdjęcia ogarniam, jak ogarnę, to kilka do obejrzenia tam, gdzie zawsze, drugi link z podpisu.
PS. Sorry za błyskanie flashem po oczach, ale nadal jest dość ciemno, żeby zdjęcia robić bez lampy...
PS2. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca na serwerze zdjęcia zmniejszyłem, jakby ktoś chciał w wyższej rozdziałce, niech pisze na PW.
Awatar użytkownika
yoshio

Miejscowość: Dąb(rowero)wa

Postprzez sq7obj » Pią, 24 Luty 2012, 23:25

yoshio napisał(a):No, fajnie fajnie :) Zrobiliśmy jakieś 19km (czy to możliwe? tak mi pokazał licznik)

Według google maps to było raczej jakieś 13km :P
yoshio napisał(a):Podziwiam Niebieskich, że najpierw pędzą do kolejnych skrzyżowań, a potem stoją blokując ruch i marzną...

Kolumna krótka, to na skrzyżowaniach stoi się krótko ;) W tym miesiącu było spoko, w zeszłym było gorzej.

yoshio napisał(a):Zdjęcia ogarniam, jak ogarnę, to kilka do obejrzenia tam, gdzie zawsze, drugi link z podpisu.

Czekam niecierpliwie :>
Pozdrawiam,
Maciek sq7obj
sq7obj
Niebieska kamizelka

Postprzez yoshio » Pią, 24 Luty 2012, 23:34

sq7obj napisał(a):Według google maps to było raczej jakieś 13km :P

Tak jak myślałem, nie wyzerowalem licznika po dojechaniu na Pasek :) z domu mam 5.4km, licznik pokazuje teraz 25.7km, więc zrobiliśmy ok. 14.9km.
Awatar użytkownika
yoshio

Miejscowość: Dąb(rowero)wa

Postprzez Elegant » Sob, 25 Luty 2012, 01:12

Nuuuuuuudno dzisiaj... :D
Z pozytywów - auto na rogu 1. Maja i Wólczańskiej pięknie ochroniło nas przed głęboką dziurą!
Pogoda OK, wiosenna taka. Lekko siąpiło i nic poza tym. Spodziewaliśmy się ulewy.
Awaria tylko jedna: pojazd nagłośnieniowy + szkło = sssssssssss... [na szczęście dętka poszła jeszcze przed przyjazdem na Pasaż].
Z minusów - od czorta dziur na jezdni. Zachowanie niektórych budziło zastrzeżenia. Widziałem na Wólczańskiej rowerzystę odwalającego niebezpieczne manewry: zajeżdżanie drogi, jazdę po sąsiednim pasie. Raźna ekipa na BMXach również dokazywała. Poza tym było kilku krewkich pieszych ;).
Ciuchy rowerowe? Po prostu otwórz szafę. Jest ich pełna!

mój blog | gorąco polecam: ŁCC | CPH CC | Bakfiets en Meer | Sheldon
Awatar użytkownika
Elegant
Niebieska kamizelka

Miejscowość: Łódź, JO91QT

Postprzez HuBar » Sob, 25 Luty 2012, 01:41

Filmowa relacja dzięki MMŁódź
Awatar użytkownika
HuBar
Organizator

Postprzez Isani » Sob, 25 Luty 2012, 01:51

Hm, mnie nie podobała się trasa, zawsze mam takie wrażenie że Masa walczy o swoje prawa, chce się pokazać, zaciekawic ludzi soba, zaciagnac, pzrystopowac samochody, a dzisiaj jechalismy bokami, krzakami i dziurawymi ulicami :(
Isani

Postprzez HuBar » Sob, 25 Luty 2012, 02:08

Weź tylko pod uwagę, że nie mieliśmy pewności w jakim stanie będą ulice - czy zaśnieżone, czy przejezdne itd.
Poza tym pojeździliśmy troszkę po Polesiu, a tam sporo ludzi wychodziło z kamienic aby popatrzeć. Więc nie było źle.

Jakiś pomysł na marcową trasę?
Awatar użytkownika
HuBar
Organizator

Postprzez Schwarz » Sob, 25 Luty 2012, 13:16

Depeche napisał(a): Z obserwacji problemów to zaistniała przepychanka między którymś z blue-kolegów a burakiem na rogu Piotrkowskiej i Zamenhofa, znów przystanąłem, bo myślę, że wsparcie jest ważne w takiej sytuacji, no ale wiem, że prikaz jest "jechać dalej i nie zatrzymywać się".
Jakby kibice szli kolumną, to cwaniaczek by się w bramę schował, a jak widzi, że kulturalni ludzie na rowerach jadą, to kozaczy. Takie zachowanie najbardziej mnie wpieprza.

Miałem okazję zderzyć sie z tym burakiem więc pamiątke będzie miał przynajmniej jeśli chodzi o brudne spodnie :D
Awatar użytkownika
Schwarz

Postprzez mactrac » Sob, 25 Luty 2012, 20:31

Witam, Masa pozytywnie nudna :wink: , trasa fajna - dobrze że większymi ulicami bo te mniejsze czasami stały pod wodą (przynajmniej niektóre koło mnie) nawet zastanawiałem się czy nie wziąć rurki do nurkowania (na głębsze kałuże :D ).
DZIĘKUJĘ wszystkim za życzenia na placu W. :P (tak fajnych imienin jeszcze nie miałem) i życzę wszystkiego najlepszego dla wszystkich Maćków.
Awatar użytkownika
mactrac
Niebieska kamizelka

Następna

Wróć do Relacje z przebiegu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość