Sierpniowa Masa Krytyczna dn. 31 sierpnia 2012

Relacje, foteczki, filmiki...

Sierpniowa Masa Krytyczna dn. 31 sierpnia 2012

Postprzez Depeche » Pią, 31 Sierpień 2012, 21:28

Już w domu. Pogoda moja ulubiona, dla mnie przejazd pierwsza klasa!
Awatar użytkownika
Depeche

Miejscowość: Vive diu vitamque tuam perpende, viator

Re: Sierpniowa Masa Krytyczna dn. 31 sierpnia 2012

Postprzez lioon » Pią, 31 Sierpień 2012, 21:52

Jak na tą pogodę, to było dużo ludu. Ale nie każdy miał światełka, najgorsze co widziałem, to małe dzieci bez światełek, ba nawet rodzice też nie mieli...
Moja ulubiona pogoda nie jest, ale nie jeden raz się w deszczu jechało. Jeden kierowca wystosował pewien argument (odpowiadając na nasze okrzyki), że mu przynajmniej na głowę nie kapie... Miał rację ;)
Awatar użytkownika
lioon
Niebieska kamizelka

Miejscowość: Łodź - Polesie/Politechniczna

Postprzez TAJFUN » Pią, 31 Sierpień 2012, 21:55

Co z tego że padał deszcz, MASA była super.
Podziękowania dla wszystkich a przede wszystkim dla Policji która pobiła rekord frekwencji.
Z taką obstawą to miło przemieszczać się po mieście.
Dzięki wszystkim za miły wieczór. Do zobaczenia na następnej MK.
Awatar użytkownika
TAJFUN

Miejscowość: Łódź - WIDZEW

Postprzez xtremesystems » Pią, 31 Sierpień 2012, 22:10

szkoda ze bylo ciemno jak dolało rowerzystki;
mozna by sobie oko na czyms zawiesic :D

rowerower miss mokrego :D
xtremesystems

Postprzez antek_bike » Pią, 31 Sierpień 2012, 22:47

Bardzo miła i udana masa! Oczywiście osoby nie słuchające poleceń, które wyprzedzały sektor rodzinny także się trafiały ale nie było strasznie ponieważ tym razem mieliśmy oddelegowane 2 osoby z PCK którym bardzo dziękuję oraz wielu niebieskich :) Do zobaczenia ;)

P.S. Kupcie światełka na następne przejazdy, bo nie ma co udawac nietoperza ;0
antek_bike
Niebieska kamizelka

Postprzez Przemol » Pią, 31 Sierpień 2012, 23:34

Witam,
to moja pierwsza "Masa" bardzo mi sie podobalo.
a To tak na pamiątkę :-)

http://www.traseo.pl/trasa/lodzka-masa- ... aa-8-2-aa2
Przemol

Postprzez Elegant » Sob, 1 Wrzesień 2012, 00:44

Wymasowaliśmy moje strony i mnie to cieszy. Wyjątkowo dużo ludzi jak na taką pogodę. Niestety, pragnę wyrazić ubolewanie nad zjełopiałością niektórych mieszkańców Teofilowa. Wstyd mi za was, dresy, kibole, jajkobole itd. Dużo też awarii; ludzie podchodzą z pierdołami typu wyregulowanie siodełka albo dopompowanie kół. Apeluję: będę naprawiać usterki, co wystąpiły na Masie lub bezpośrednio przed = jeśli wiecie o czymś przed Masą, zreperujcie to sami lub dajcie rower do warsztatu, ew. umówcie się wcześniej. Poza tym mile widziane inne osoby, które mogłyby ogarnąć serwis.
Ciuchy rowerowe? Po prostu otwórz szafę. Jest ich pełna!

mój blog | gorąco polecam: ŁCC | CPH CC | Bakfiets en Meer | Sheldon
Awatar użytkownika
Elegant
Niebieska kamizelka

Miejscowość: Łódź, JO91QT

Postprzez sq7obj » Sob, 1 Wrzesień 2012, 01:11

xtremesystems napisał(a):szkoda ze bylo ciemno jak dolało rowerzystki;
mozna by sobie oko na czyms zawiesic :D

rowerower miss mokrego :D

Haha :lol:

Przejazd faktycznie sympatyczny ;)
Pozdrawiam,
Maciek sq7obj
sq7obj
Niebieska kamizelka

Miejscowość: Łódź

Postprzez Marek » Sob, 1 Wrzesień 2012, 01:33

Na wczorajszej Masie było spokojnie, jeśli chodzi o kierowców i pieszych, nie zauważyłem, żeby ktoś się ładował na chama w kolumnę. Tym razem wyjątkowo dokazywali BMX-iarze - był taki nawet moment, że w kilku zjechali na chodnik, a za nimi (o nie wiem - odruchowo jakoś?) kilkanaście innych osób.

Mimo że nie było jakoś szczególnie ciepło, do tego delikatny, ale ciągły deszcz, więc można było zmoknąć, widziałem nie tylko mnóstwo (połowę?) uczestników w t-shirtach, ale nawet nastoletnie dziewczęta z odkrytymi ramionami. Sporo osób miało dosyć i odłączyło się w drodze powrotnej z Teofilowa, na placu Wolności było nas dziwnie mało. Na pewno wielu masowiczów zmarzło - pozdrawiam wszystkich ciepło, a najgoręcej tych, którzy zmarzli najbardziej. Ukłony również w kierunku panów na welocypedach - namachali się tymi flagami przez 22 kilometry, ale pewnie sponsor płaci im za reklamę, więc w sumie nie tak łatwa praca, ale w bardzo miłej atmosferze.

I co najważniejsze - Masa jest SKUTECZNA! :D
Jeśli chodzi o zachęcanie łodzian do uczestnictwa w manifestacji rowerzystów i w ruchu miejskim w ogóle, ale nie tylko. Tak jak w przypadku drogi na Widzew, władze miasta zastanowiły się nad postulatami rowerzystów i po raz kolejny, ustami wiceprezydenta Stępnia ogłosiły, że jeszcze przed startem Masy podjęto pozytywną decyzję. Mamy więc dwie drogi rowerowe w cenie jednej!
A poza tym uważam, że Łódź jest super :)
Awatar użytkownika
Marek

Miejscowość: Oldtown/Boatcity

Postprzez barklu » Sob, 1 Wrzesień 2012, 07:32

Masa super! Prawdę mówiąc, nie spodziewałem się aż takiej frekwencji przy deszczu. Odcinek powrotny po Włókniarzy trochę nużący, ale inaczej się chyba nie dało. Kolejny raz jazda całą szerokością znacznie usprawniła przejazd - tempo równe, bez przestojów i gonienia.
Marek napisał(a): Tak jak w przypadku drogi na Widzew, władze miasta zastanowiły się nad postulatami rowerzystów i po raz kolejny, ustami wiceprezydenta Stępnia ogłosiły, że jeszcze przed startem Masy podjęto pozytywną decyzję. Mamy więc dwie drogi rowerowe w cenie jednej!

Ma ktoś jakieś szczegóły? Czy w ramach remontu Aleksandrowskiej wraz z nowym chodnikiem powstanie DDR po stronie północnej, niezależnie od tej projektowanej po drugiej stronie? Czy chodzi o Rojną?
Image
Awatar użytkownika
barklu

Miejscowość: Bałuty

Postprzez cmsydney » Sob, 1 Wrzesień 2012, 07:33

Ogólnie ok.
1. Po postoju tempo spadło do prędkości pieszego. Dlaczego? Prędkość wynosiła 5-6km/h w porywach do 10km/h. Jechało się naprawdę nieprzyjemnie. Taka prędkość uniemożliwia utrzymanie prostego toru jazdy i wyglądało to jak masa pijanych. Zdarzało się nawet, że kogoś tak "zawiało", że zboczył nagle ponad metr w bok.
To chyba z tego powodu wielu zrezygnowało pod koniec. Ja zresztą tez. Po prostu się męczyłem. Jeszcze na żadnej z mas nie bolały mnie tak nadgarstki i kark.
2. Aleksandrowska i Włókniarzy. Nie rozumiem po co były próby zablokowania jednego z pasów. I tak samochody by nimi nie jeździły. I tak kawałek dalej wszyscy zjeżdżali bo blokowany był inny.
3. Zjedźcie na lewo a za 100 metrów zjedźcie na prawo.... I to nie raz a kilka razy. W sumie to wyglądało jakby sami niebiescy nie wiedzieli, którym pasem należy jechać i gdzie zostawić miejsce dla niebieskich. Sami rowerzyści zresztą też głupieli bo niewielu niebieskich instruowało non stop. Jeden komunikat na całą kolumnę nie wystarczy.
4. A na hasło na początku postoju "włączcie już światełka bo widoczność jest ograniczona" odjechałem :mrgreen: A widoczność była na ile zabudowa pozwalała.
Image

lioon napisał(a):Ale nie każdy miał światełka, najgorsze co widziałem, to małe dzieci bez światełek, ba nawet rodzice też nie mieli...
Znowu, znowu, znowu. Proponuję zachować zdrowy rozsądek i zastosować się do wypowiedzi kolegi @barklu, który wspominał o bezsensie świecenia w kolumnie i jaki może to mieć skutek podczas samodzielnego powrotu do domu.
Czepiać to ja się mogę miasta, które oszczędza na oświetleniua. Wszyscy na to płacimy więc nam się należy.
antek_bike napisał(a):P.S. Kupcie światełka na następne przejazdy, bo nie ma co udawac nietoperza ;0
A kolega już wyjął tę lampkę zza błotnika?

Zdjęcia z Naszegomiasta
I ktoś ma cały czas cierpliwość dyskutowania z Pepe Le Swąd :)
Ostatnio edytowany przez cmsydney, Sob, 1 Wrzesień 2012, 08:18, edytowano w sumie 1 raz
cmsydney

Postprzez lioon » Sob, 1 Wrzesień 2012, 08:06

cmsydney napisał(a):4. A na hasło na początku postoju "włączcie już światełka bo widoczność jest ograniczona" odjechałem A widoczność była na ile zabudowa pozwalała.

Z postoju wyjechaliśmy około 19:30 (może chwilę wcześniej) o 19:50 byliśmy na Aleksandrowskiej i już było ciemno. Skończ już batalie na temat światełek. Są obowiązkowe i być muszą, nawet Policjant łapał osoby które nie miały światełek.

Zresztą chyba lepiej na postoju włączyć kilka minut wcześniej niż potem na środku się zatrzymywać...
Awatar użytkownika
lioon
Niebieska kamizelka

Miejscowość: Łodź - Polesie/Politechniczna

Postprzez xtremesystems » Sob, 1 Wrzesień 2012, 08:48

3. Zjedźcie na lewo a za 100 metrów zjedźcie na prawo.... I to nie raz a kilka razy. W sumie to wyglądało jakby sami niebiescy nie wiedzieli, którym pasem należy jechać i gdzie zostawić miejsce dla niebieskich. Sami rowerzyści zresztą też głupieli bo niewielu niebieskich instruowało non stop. Jeden komunikat na całą kolumnę nie wystarczy.

tu musze sie niestety zgodzic.

to co dzialo sie na wlokniarzy to niestety byla jedna wielka dezorganizacja.
wiadomo przed wjazdem na aleksandrowska trzeba zjechac na lewy pas.

ale na w polowie wlokniarzy przeganianie miedzy pasami bylo meczace.
xtremesystems

Postprzez xtremesystems » Sob, 1 Wrzesień 2012, 08:53

lioon napisał(a):
cmsydney napisał(a):4. A na hasło na początku postoju "włączcie już światełka bo widoczność jest ograniczona" odjechałem A widoczność była na ile zabudowa pozwalała.

Z postoju wyjechaliśmy około 19:30 (może chwilę wcześniej) o 19:50 byliśmy na Aleksandrowskiej i już było ciemno. Skończ już batalie na temat światełek. Są obowiązkowe i być muszą, nawet Policjant łapał osoby które nie miały światełek.

Zresztą chyba lepiej na postoju włączyć kilka minut wcześniej niż potem na środku się zatrzymywać...

zgadza sie . ciemno bylo juz na postoju.

spora czesc miala wlaczone swiatelka juz na starcie masy.
bateria kosztuje złotowke. a wystarczy na pare miesiecy
xtremesystems

Postprzez cmsydney » Sob, 1 Wrzesień 2012, 08:58

I jeszcze jedna uwaga.
Na jednym ze skrzyżowań (nie pamiętam już gdzie) samochód zatrzymał się bardzo blisko krawędzi kolumny. Z kolei niebieski postawił rower metr od niego.... na środku przejazdu kolumny ! Kolumna mijała więc go z lewej i z prawej. W takich sytuacjach starajcie się cofnąć ten pojazd a jak się nie da to blokujcie go ale tuż przy nim.

Dziennik Łódzki
MM Łódź
cmsydney

Następna

Wróć do Relacje z przebiegu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość