Masa krytyczna wrzesień 2012

Relacje, foteczki, filmiki...

Masa krytyczna wrzesień 2012

Postprzez inleaguwithsatan » Pią, 28 Wrzesień 2012, 21:13

Całkiem spokojnie poza jednym pajacem, który na Pabianickiej zap**rdalał chodnikiem, a który został później skutecznie zablokowany, co się skończyło małą przepychanką. Oczywiście jak każdy, kto chce przerwać kolumne jechał pilnie do apteki :P Dziwne, że zawsze jak jest masa, to ludzie jeżdżą tylko do szpitali, aptek i wożą ciężko chore osoby.
inleaguwithsatan

Re: Masa krytyczna wrzesień 2012

Postprzez dudo17 » Pią, 28 Wrzesień 2012, 21:27

A ja jednak byłem nie na swoim rowerku ale byłem. Pogoda super, masa ok sprawnie i spokojnie podziękowanie na niebieskich policji i strazy miejskiej.

Tylko wielki minus bo zaszybko to na koniec sie działo, bardzo duzo ludzi nie dojechało a juz było rowery górą.

I ci na końcu nie słyszeli nawet ile nas było.
dudo17

Postprzez doodster » Pią, 28 Wrzesień 2012, 22:02

Niesamowicie zabezpieczona masa, tyle policji to chyba nigdy nie widziałem. Niestety, kilku niebieskich grzało chodnikami - WTF? Sami zganiają innych na ulicę (żeby nie było, jestem przeciwnikiem jazdy chodnikiem) a nie stosują się do własnych zaleceń?

Bardzo też "podobało" mi się, kiedy uczestnicy manifestacji mającej promować ruch rowerowy w mieście, po zakończeniu masy:
- jadą chodnikiem
- przejeżdżają po przejściu dla pieszych
- zatrzymują się na środku DDR
- przejeżdżają na czerwonym świetle.
No po prostu bomba.
Ostatnio edytowany przez doodster, Pią, 28 Wrzesień 2012, 22:11, edytowano w sumie 1 raz
doodster

Postprzez anihilator » Pią, 28 Wrzesień 2012, 22:08

Bardzo przyjemna Masa. Po dość niespokojnych letnich przejazdach (np. Widzew) to dzisiejszy przejazd był bardzo miły. Jako Niebieski nie miałem niemiłych sytuacji, a wręcz spotkane osoby na przejściach dla pieszych wdawały się w konstruktywną dyskusję :) (o niemieckich tanich winach i infrastrukturze rowerowej w Niemczech i Finlandii).
Cieszę się że rowerzyści, którzy przyjeżdżają na Masę są świadomi obowiązku posiadania świateł :)
Do zobaczenia Masowicze za miesiąc ;)
anihilator
Niebieska kamizelka

Postprzez Nitros » Pią, 28 Wrzesień 2012, 22:12

@doodster
Pewnie dlatego, żeby skuteczniej eskortować Masę, i bardzo dobrze.

Trasa była bez szału, mało osiedli a dużo głównych dróg, nie bardzo też rozumiem dlaczego była tak krótka, równie dobrze z Księżego Młynu można było przejechać na Plac Wolności. Ale generalnie nie ma powodów do narzekania.
Co do światełek - rozumiem, że Masa zamierza je propagować dla poprawy bezpieczeństwa oraz opinii kierowców o rowerzystach. Natomiast wyrzucanie z kolumny już teraz chyba było trochę na wyrost. Wystarczyło trochę postraszyć, a na następnej Masie faktycznie wyrzucać. Co nie zmienia faktu, że zachowanie gościa, który mnie wyrzucił było skandaliczne, ale tak to się potrafi skończyć, kiedy da się komuś trochę władzy. Przy czym jego pokrzykiwania i podnoszenie głosu nie było w danym momencie konieczne. Dla mnie jakieś wariactwo.
Generalnie na plus, jak zwykle Masa.
Image
Awatar użytkownika
Nitros

Postprzez inleaguwithsatan » Pią, 28 Wrzesień 2012, 23:43

Jedna prośba do uczestników - jak widzicie, że ktoś chce przerwać kolumne, to blokujcie albo chociaż nie utrudniajcie innym zablokowanie.
inleaguwithsatan

Postprzez Nitros » Pią, 28 Wrzesień 2012, 23:50

Twój apel zobaczy raptem kilkunastu uczestników, zamieść go w czymś bardziej widocznym - strona rowerowej Łodzi, profil na FB. To forum jest martwe.
Image
Awatar użytkownika
Nitros

Postprzez Marek » Sob, 29 Wrzesień 2012, 00:04

Fantastycznie po prostu - podziękowania i ukłony w stronę przedstawicieli Rowerowego Torunia, dzięki którym po raz pierwszy od dawna mogłem jechać przy muzyce i to przy innej, niż dotychczas. I to jakiej muzyce! Przechodnie bardzo pozytywnie reagowali - śpiewali, niektórzy tańczyli :D

Pierwszą połowę Masy przejechałem koło przyczepki, drugą - niedaleko tego wielkiego głośnika. Myślę, że fajnie by było, gdybyśmy na stałe mieli pojazd z nagłośnieniem w środku kolumny.
A poza tym uważam, że Łódź jest super :)
Awatar użytkownika
Marek

Miejscowość: Oldtown/Boatcity

Postprzez sq7obj » Sob, 29 Wrzesień 2012, 00:55

doodster napisał(a):Niesamowicie zabezpieczona masa, tyle policji to chyba nigdy nie widziałem. Niestety, kilku niebieskich grzało chodnikami - WTF? Sami zganiają innych na ulicę (żeby nie było, jestem przeciwnikiem jazdy chodnikiem) a nie stosują się do własnych zaleceń?

Czasami usłyszymy przez radio że coś się dzieje. A czasami mamy po prostu wybór - przeciskać się przez kilka minut przez kolumnę do miejsca gdzie zrobi się szerzej, albo przejechać chodnikiem. Inna sprawa - przy takich manewrach nie można oczywiście straszyć pieszych i powodować zagrożenia... Tam gdzie się da korzystamy z różnych skrótów, ale nie wszędzie jest to możliwe, a o niektórych po prostu nie wiemy. Było nas 40, na 1111 osób. Jak są przejazdy typu Odjazdowy Bibliotekarz, Święto Cykliczne czy jakieś inne gdzie osób jest 200-400 to Niebieskich jest tyle że niektórzy się nudzą ;) Na Masach od jakiegoś czasu nie da się nudzić. A jak na czole nie będzie nikogo - szczególnie jak dojedziemy do jakichś dużych skrzyżowań - to może być ciekawie.
Pozdrawiam,
Maciek sq7obj
sq7obj
Niebieska kamizelka

Miejscowość: Łódź

Postprzez inleaguwithsatan » Sob, 29 Wrzesień 2012, 01:07

sq7obj napisał(a):A jak na czole nie będzie nikogo - szczególnie jak dojedziemy do jakichś dużych skrzyżowań - to może być ciekawie.
Na Pabianickiej to tak od połowy kolumny do końca jednego niebieskiego nie widziałem.
inleaguwithsatan

Postprzez Nitros » Sob, 29 Wrzesień 2012, 01:18

Marek napisał(a):Pierwszą połowę Masy przejechałem koło przyczepki, drugą - niedaleko tego wielkiego głośnika. Myślę, że fajnie by było, gdybyśmy na stałe mieli pojazd z nagłośnieniem w środku kolumny.

I zero okrzyków. Myślę, że ktoś z organizatorów powinien zwrócić gościom ze sprzętem uwagę, że są na Masie ludzie, których warto nie zagłuszać.
Image
Awatar użytkownika
Nitros

Postprzez zatorek » Sob, 29 Wrzesień 2012, 06:57

Nitros napisał(a):Co nie zmienia faktu, że zachowanie gościa, który mnie wyrzucił było skandaliczne, ale tak to się potrafi skończyć, kiedy da się komuś trochę władzy. Przy czym jego pokrzykiwania i podnoszenie głosu nie było w danym momencie konieczne. Dla mnie jakieś wariactwo.
Generalnie na plus, jak zwykle Masa.

A dostałeś mandat za brak oświetlenia? ? ?
Nie - wielka szkoda. Myślisz, że ktoś będzie jeszcze Ciebie po główce głaskał. Nie była to pierwsza masa, o której prosiliśmy o oświetlenie, na kolejnych na pewno będą podobne akcje.
zatorek
Niebieska kamizelka

Postprzez barklu » Sob, 29 Wrzesień 2012, 08:13

W sumie Masa ciekawa i dość spokojna jeśli chodzi o dziwnych typków, ale dla mnie niestety pechowa: tuż przed wyjechaniem z domu walczyłem z niedziałającym przednim światłem (kabel okazał się pęknięty). Taśma i zadziałało. Kontrolę przeszedłem jak się okazało trochę "na krzywy ryj" :wink: , bo po ruszeniu z Pasażu okazało się że znowu przestało działać, na szczęście już nie kabel a coś innego - dopiero po kilku minutach jazdy docisnąłem lampkę pod odpowiednim kątem i więcej nie gasło.
Za to przed pierwszym postojem złapałem gumę - dopompowałem, pojechałem dalej. Przydał się też kompresor na Łukoilu, zdążyłem się włączyć na końcu kolumny i dojechać do końca. A nawet wrócić do domu z kilkoma międzypompowaniami.
Image
Awatar użytkownika
barklu

Miejscowość: Bałuty

Postprzez zebolandia1979 » Sob, 29 Wrzesień 2012, 09:32

bylo calkiem przyjemnie, tylko mega wielkie dziuuurryyyyy robily sie...
no i muzyka nareszcie inna:) az rower sam tanczył.
zebolandia1979

Postprzez nildur » Sob, 29 Wrzesień 2012, 10:10

A propos dziur. Ja trzymałem się przez większość masy człowieka który jechał na rikszy, na miejscu pasażera miał głośnik. Brawo dla tego Pana za świetny gust muzyczny, bardzo mi się podobało. Jednak ludzie jadący przed nim ani się nie oglądali, aby zobaczyć że owy Pan jest daleko z tyłu przez co rzeczywiście robiły się spore dziury. Zresztą ja sam nie wiem, czy była w ogóle możliwość nie pojawiania się w niektórych sytuacjach dziur. To chyba jest sprzeczne z zasadami ruchu miejskiego czy coś takiego hehe.

Dziwnie się czułem będąc w takiej dziurze sam, przede mną nikogo, za mną nikogo, taki samotny. Jeszcze niebiescy na mnie krzyczą: "Nie robimy dziurr!!!" Czułem lekką paranoję :)
Awatar użytkownika
nildur

Miejscowość: lodz

Następna

Wróć do Relacje z przebiegu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość