Sierpniowa Masa Krytyczna - 30.08.2013

Relacje, foteczki, filmiki...

Sierpniowa Masa Krytyczna - 30.08.2013

Postprzez kasia na dwoch kolkach » Pią, 30 Sierpień 2013, 21:43

Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami i spostrzeżeniami. Tylko w ten sposób możemy ulepszać Masę :-)
Awatar użytkownika
kasia na dwoch kolkach
Organizator

Miejscowość: Łódź

Re: Sierpniowa Masa Krytyczna - 30.08.2013

Postprzez Larry » Pią, 30 Sierpień 2013, 22:29

Przykro bo dziś trafiłem na wyjątkowego chama wśród masowiczów i to jadącego z dzieckiem. Próbował mnie przewrócić na Rydza Smigłego, prawdopodobnie za zwrócenie uwagi gdy Policja próbowała przejechać, a lewa strona była zajmowana przez ludzi więc krzyknąłem "lewa wolna". Potrzebna była pomoc medyczna Palec mam porozrywany wraz z podeszwą tenisówek :cry: Gdy mnie popchnął stopa weszła mi miedzy szprychy w jego rowerze i o coś zahaczyła.Podziękowania dla służby medycznej.
Ostatnio edytowany przez Larry, Sob, 31 Sierpień 2013, 10:20, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Larry

Postprzez melek555555 » Pią, 30 Sierpień 2013, 22:35

melek555555

Postprzez KonDZIu » Sob, 31 Sierpień 2013, 00:09

skrzyżowanie Kościuszki/Mickiewicza
policjant znudzonym głosem pyta:
- we wrześniu też jedziecie?
- cały rok
- super (po minie stwierdziłem że ta odpowiedź nie była tą na jaką liczył)
KonDZIu
Niebieska kamizelka

Miejscowość: Zgierz

Postprzez Kacpertian » Sob, 31 Sierpień 2013, 00:23

A co nas to. Niech nie marudzą, bo nie ma sensu.
Szarobrązowy Ranger
Pozdrawiam, Michał Kacpertian
Awatar użytkownika
Kacpertian
Niebieska kamizelka

Miejscowość:

Postprzez Arkady36 » Nie, 1 Wrzesień 2013, 10:32

Przejazd dobrze zorganizowany i zabezpieczony, a uczestnictwo w nim miłe i radosne, ale czy na pewno dla wszystkich?
Trasa zaplanowana ewidentnie na kolejny konflikt z kierowcami i uczestnikami transportu miejskiego, więc narasta liczba przeciwników i niezadowolonych co widać na forach miasta, nawet już w komentarzach ocierających się o groźby bezprawne czy też zwykłe chamskie epitety; ale nawet na ulicach nie było już takiego życzliwego nastawienia jak zwykle.
Sam start też zablokował dwa samochody ( jak one się tam w ogóle znalazły w środku kolumny na wysokości pasażu ? ) , w tym jedna kobietę, która prosiła o pilne przedostanie się do chorego dziecka.
Ponadto moim zdaniem zdecydowanej reakcji wymagają : rajdy "harcowników" wewnątrz ugrupowania, rozmowy przez telefon w czasie jazdy, no i nieprzyjemne dla większości palenie papierosów w tłumie ( strat, postój, zakończenie )
Ale ogólnie było super i oby tak dalej.
Awatar użytkownika
Arkady36

Miejscowość: Óć - Widzew

Postprzez sq7obj » Nie, 1 Wrzesień 2013, 13:07

Arkady36 napisał(a):Trasa zaplanowana ewidentnie na kolejny konflikt z kierowcami i uczestnikami transportu miejskiego

Nie wiem skąd takie zdanie. Masa nie jeździ i nigdy nie jeździła trasami "zaplanowanymi na kolejny konflikt".
Pozdrawiam,
Maciek sq7obj
sq7obj
Niebieska kamizelka

Postprzez QRChuck » Nie, 1 Wrzesień 2013, 15:46

A ja mam taki apel do wszystkich uczestników, którzy mówią moim zdaniem zdecydowanej reakcji wymagają... trzeba zrobić, zmienić to etc... Służba porządkowa naprawdę ma dużo roboty z wieloma wydarzeniami po drodze i w miarę możliwości stara się zwracać na niesfornych uczestników Masy, ale jeżeli wewnątrz grupy samych uczestników nie wyrobi się postawa, że można komuś zwrócić uwagę na zasadzie: "Czy może pani/pan nie rozmawiać przez telefon bo może pani/pan spowodować wypadek i ucierpimy na tym wszyscy?" to stosowanie mechanizmu spychologii zda się na nic. Jeżeli Arkady36 widzisz takie zachowania to reaguj także na takie zachowania a w miarę możliwości przekazuj tę informację Niebieskim na postoju bo mówienie o tym na forum, po zaistniałym fakcie gdzie mogłeś zareagować, nie ma już sensu w kontekście minionej Masy.

Co do samej trasy to uwierz, że staraliśmy się wybrać taki wariant pod względem długości trasy i jej stopnia skomplikowania, aby jak najmniej utrudnić życie ludziom. Pomyśl co by było gdybyśmy chcieli jechać np przez rondo Lotników Lwowskich celem np odwiedzenie Dąbrowy lub też powrotu z niej. Nie są to łatwe decyzje.
Awatar użytkownika
QRChuck
Organizator

Miejscowość: Czy to jeszcze LDZ?

Postprzez Dzejs » Nie, 1 Wrzesień 2013, 15:51

Coś wspaniałego!
''Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy.''
Dzejs

Miejscowość: Warszawa

Postprzez inleaguwithsatan » Nie, 1 Wrzesień 2013, 16:15

Arkady36 napisał(a):w tym jedna kobietę, która prosiła o pilne przedostanie się do chorego dziecka.

I może jeszcze w to uwierzyłeś?
Jak przejeżdża MK, to nagle okazuje się, że każdy jedzie do chorego dziecka, do apteki po leki dla chorego dziecka, do chorej matki/ciotki/etc.
inleaguwithsatan

Postprzez QRChuck » Nie, 1 Wrzesień 2013, 17:38

Rozmawiałem z tą panią z tej Toyoty i nie było to chore dziecko tylko takie, które wymaga karmienia piersią (jej piersią) i które jest same w domu. Argumentacja w stylu, że może stratować inne dzieci ją nie obchodziła. Sprawa rozwiązała się w prosty sposób gdyż przestała się pchać gdy nagle spostrzegła, że uczestnicy nie zamierzają jej ustąpić miejsca... no chyba, że jeszcze walczyła o metry.
Awatar użytkownika
QRChuck
Organizator

Miejscowość: Czy to jeszcze LDZ?

Postprzez sq7obj » Nie, 1 Wrzesień 2013, 19:28

QRChuck napisał(a):Rozmawiałem z tą panią z tej Toyoty i nie było to chore dziecko tylko takie, które wymaga karmienia piersią (jej piersią) i które jest same w domu. Argumentacja w stylu, że może stratować inne dzieci ją nie obchodziła. Sprawa rozwiązała się w prosty sposób gdyż przestała się pchać gdy nagle spostrzegła, że uczestnicy nie zamierzają jej ustąpić miejsca... no chyba, że jeszcze walczyła o metry.

Zostawiła w domu małe dziecko bez opieki? ...
Mam nadzieję że to zmyśliła... Ale fakt, zawsze jak przejeżdża masa to nagle wszyscy chorzy, do apteki, szpitala. Z ciekawszych to pamiętam pewną panią redaktor która jechała pilnie do rodzącej córki (jak się potem okazało nie miała córki), panią która szła do apteki kupić leki (za sobą miała 3 apteki, w odległości 50-200m) i facet który na drodze wyjazdowej ze szpitala mówił że mamy się odsunąć bo jedzie... do szpitala. Na zwrócenie uwagi że szpital ma za sobą dalej wrzeszczał żeby się odsunąć.
Pozdrawiam,
Maciek sq7obj
sq7obj
Niebieska kamizelka

Postprzez Ravrav » Nie, 1 Wrzesień 2013, 23:38

Ravrav

Postprzez Larry » Pon, 2 Wrzesień 2013, 01:01

QRChuck napisał(a):... ale jeżeli wewnątrz grupy samych uczestników nie wyrobi się postawa, że można komuś zwrócić uwagę na zasadzie: "Czy może pani/pan nie rozmawiać przez telefon bo może pani/pan spowodować wypadek i ucierpimy na tym wszyscy?" to stosowanie mechanizmu spychologii zda się na nic. .

Moje zwrócenie uwagi zajmującym lewy pas skończyło się tak jak opisałem na samej górze, anie byłem w "szeregach niebieskich"... Po gościu widziałem że gdyby nie tłum i dziecko to by mi z chęcią ryja obił...
Ja już dziękuje masie...po 3 latach jazdy w niej
Awatar użytkownika
Larry

Postprzez HuBar » Pon, 2 Wrzesień 2013, 01:04

Cienki materiał

Awatar użytkownika
HuBar
Organizator

Następna

Wróć do Relacje z przebiegu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość